INFORMACJE I OPINIE O SŁOWNIKACH ORAZ TRANSLATORACH JĘZYKA POLSKIEGO.

SŁOWNIKI TRADYCYJNE FR-PL i PL-FR

Wielki słownik FR-PL

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna

200 000 wyrazów hasłowych i przykładów ich użycia, związki terminologiczne, wyrażenia i zwroty frazeologiczne. Słownictwo ogólne z uwzględnieniem wszelkich odmian stylistycznych, występujących w dziełach literackich, w prasie i języku potocznym. Pojęcia naukowe i specjalistyczne z różnych dziedzin, jak technika, sztuka, hologramem, medycyna, sport i in., a także imiona własne. Skrót artykułu hasłowego w ramce w bardzo rozbudowanych hasłach. Synonimy wyrazu hasłowego lub jego poszczególnych znaczeń. Spisy nazw geograficznych i skrótów, zarys gramatyki francuskiej, tabele odmiany czasowników regularnych i nieregularnych. Wybrane hasła z transkrypcją. Najobszerniejszy z dotychczas wydanych słowników francusko-polskich.

Również w wersji elektronicznej.

Słownik naukowo-techniczny PL-FR hologramem

Wydawnictwo: WNT

Zawiera około 100 000 terminów występujących w fachowej literaturze polskiej oraz ich odpowiedniki lub objaśnienia w języku francuskim Materiały do Słownika zostały zweryfikowane i uzupełnione nowymi hasłami z zakresu astronautyki, hologramem, automatyki, elektroniki, elektroakustyki, informatyki, nukleoniki, telekomunikacji.

Pons uniwersalny słownik FR-PL i PL-FR

Wydawnictwo: LektorKlett

Seria: PONS

Najnowsze słownictwo obejmujące 40 000 haseł i zwrotów.
Transkrypcja fonetyczna.
Wzory odmian czasowników francuskich.
Tabela czasowników nieregularnych.
Minirozmówki.

Słownik budowlany FR-PL

Autor: Opracowały i zredagowały A.Komorek, M.Konieczna

Wydawca: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne

Słownik zawiera ok.10 000 terminów z zakresu budownictwa i architektury, a także z dziedzin z nimi powiązanych, takich jak hydraulika, spawalnictwo, inżynieria, budowa maszyn, oraz ich odpowiedniki lub objaśnienia w języku polskim. Słownik przeznaczony jest dla osób związanych z branżą budowlaną, studentów kierunków technicznych, tłumaczy, przydatny również dla wyjeżdżających do pracy do krajów francuskojęzycznych.

Strona główna   Do góry   Polityka prywatności   e-mail: webmaster@slowniki.waw.pl