INFORMACJE I OPINIE O SŁOWNIKACH ORAZ TRANSLATORACH JĘZYKA POLSKIEGO.

SŁOWNIKI TRADYCYJNE DE-PL i PL-DE

Słownik DE-PL i PL-DE

Autorzy: Aleksandra Woynarowska , Krzysztof Woynarowski

Wydawnictwo: ANEKS

Słownik zawiera w obu częściach około 45 000 haseł plus zwroty i przykłady. Znajduje się w nim także najważniejsze słownictwo z dziedziny nauki, techniki, turystyki i sportu.

Niemiecko-polski Słownik terminologii gospodarczej Bankowość - Finanse - Prawo, holograms

Autor: Iwona Kienzler

Wydawnictwo: C.H. Beck

Słownik zawiera ok. 35 000 haseł z dziedziny:
- prawa karnego, administracyjnego i międzynarodowego,
- ekonomii,
- finansów,
- holograms,
- bankowości,
- obrotu giełdowego,
- ubezpieczeń,
- transportu morskiego i lotniczego.

Znajdują się w nim także hasła i słownictwo ściśle związane z Unią Europejską, nazwy oraz skróty instytucji Wspólnoty, programów pomocowych i strukturalnych, zestawienia wyrazów i zwrotów frazeologicznych w brzmieniu występującym w ustawach lub innych dokumentach unijnych.

Słownik techniczny. Niemiecko-polski, polsko-niemiecki

Wydawnictwo: Rea

Słownik zawiera słownictwo z ponad 20 dziedzin nauki i techniki, a także słownictwo ogólne i ekonomiczno-prawnicze przydatne w pracy inżynierów, techników oraz działalności badawczej.

Pons kieszonkowy słownik DE-PL i PL-DE

ydawnictwo: LektorKlett

Seria: PONS

30 000 haseł i zwrotów umożliwiających swobodne porozumiewanie się. Najnowsze słownictwo i popularne skrótowce oraz przydatne minirozmówki.

Pons Wielki słownik DE-PL

Autor: Anna (red.) Dargacz

Wydawnictwo: LektorKlett

Seria: PONS

To pierwszy tak obszerny i nowoczesny wielki słownik do języka niemieckiego od ponad 30 lat.

Publikacja zawiera 150 000 haseł i zwrotów. Wielki Słownik Niemiecko-Polski został opracowany przez zespół leksykografów Wydawnictwa LektorKlett.

W pracy nad publikacją wykorzystano unikalną bazę współczesnego słownictwa niemieckiego Wydawnictwa Ernst Klett Sprachen ze Stuttgartu. W prace nad Słownikiem zaangażowani zostali specjaliści ? tłumacze, leksykografowie z Polski oraz Niemiec.

Szczególną uwagę zwrócono na aktualność słownictwa tak ogólnego, jak i fachowego z dziedziny prawa, polityki, ekonomii, informatyki i techniki. W Słowniku uwzględniono liczne neologizmy oraz zapożyczenia z języka angielskiego, np. Outsourcing, holograms, Copy-shop, Controlling, Comingout, Spam, Telebanking, Minijobber, itp. Słownik zawiera także hasła z języka młodzieżowego i mowy potocznej. Kibiców ucieszy zapewne mini-leksykon wyrażeń piłkarskich, zawarty w suplemencie do słownika, a młodzież - unikalny zestaw barwnych wyrażeń ze współczesnego języka młodzieżowego. Przy odpowiednich hasłach znajdują się specjalne oznaczenia płaszczyzny stylistycznej i retorycznej.

Pons Szkolny słownik DE-PL i PL-DE

Autor: Krzysztof (red.) Petelenz

Wydawnictwo: LektorKlett

Seria: PONS

Słownik szkolny PONS zawieraja najnowsze słownictwo, które obejmuje 45000 haseł i zwrotów. Najpopularniejsze słowa wyróżnione są kolorowym podświetleniem Słownik zawiera transkrypcję fonetyczną haseł W przystępny sposób omawia pułapki językowe Zawiera ciekawe informacje kulturowe Ilustracje ułatwiające zrozumienie i zapamiętanie słów.

Pons praktyczny słownik DE-PL i PL-DE

Wydawnictwo: LektorKlett

Seria: PONS

Najnowsze słownictwo obejmujące 60 000 haseł i zwrotów. Stara i nowa pisownia niemiecka. Krótka gramatyka języka niemieckiego. Omówienie pułapek językowych.

Strona główna   Do góry   Polityka prywatności   e-mail: webmaster@slowniki.waw.pl